o Zväze
automobilového priemyslu Slovenskej republiky
Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) je dobrovoľné združenie právnických osôb prioritne pôsobiacich v oblasti automobilových výrob. Členmi sú najmä výrobcovia vozidiel, ich zástupcovia (importéri) a spoločnosti pôsobiace v dodávateľskom reťazci automobilového priemyslu. Medzi dôležitých členov patria aj stredné a vysoké školy, ktoré sú pre automobilový priemysel partnerom, zabezpečujúcim kvalifikovanú pracovnú silu. Súčasťou ZAP SR sú aj záujmové združenia, ktoré majú záujem na rozvoji automobilového priemyslu v SR. Zväz vytvára spoločnú platformu pre aktívny rozvoj slovenského automobilového priemyslu a presadzovanie spoločných strategických cieľov s cieľom zabezpečiť trvalú konkurencieschopnosť automobilového priemyslu na Slovensku.
členov
výrobcovia osobných automobilov
priamych zamestnancov v automobilovom priemysle
Ciele Zväzu automobilového priemyslu SR
Definovanie a presadzovanie podmienok konkurencieschopnosti slovenského automobilového priemyslu.
Zabezpečenie kvalifikovanej pracovnej sily prostredníctvom presadzovania systémových zmien v oblasti vzdelávania a pracovného trhu.
Zvyšovanie inovačnej schopnosti firiem z oblasti automobilového priemyslu podporovaním výskumu a vývoja.
Podpora rozvoja a transformácie subdodávateľov.
Minimalizovanie negatívneho vplyvu automobilového priemyslu na životné prostredie.
Presadzovanie záujmov automobilového priemyslu prostredníctvom spolupráce s relevantnými partnermi.
Transformácia automobilového priemyslu s cieľom dosiahnutia uhlíkovej neutrality.
Činnosť Zväzu automobilového priemyslu SR
Najdôležitejšou úlohou ZAP SR je obhajovanie záujmov svojich členov s cieľom zlepšiť podnikateľské prostredie na Slovensku. Členstvo v Zväze umožňuje koordinovať a pripravovať spoločné postupy voči štátnej správe a samospráve a pripomienkovať alebo ovplyvňovať legislatívne konania.
Legislatíva
Príprava legislatívnych návrhov a pripomienok k prebiehajúcim legislatívnym procesom je realizovaná v rámci pracovných komisií, ktoré sú obsadené odbornými pracovníkmi, zástupcami členov ZAP SR.
Komisie sú vytvárané tak, aby pokryli strategické oblasti, ktoré sú dôležité pre presadzovanie záujmov členov ZAP SR. Pracovné komisie sú zamerané na vzdelávanie, pracovné právo a BOZP, na výskum, vývoj a inovácie, finančnú legislatívu, životné prostredie, technickú legislatívu a alternatívne palivá a pohony. Úlohou komisií je reagovať na legislatívne návrhy, ale aj ovplyvňovať strategický vývoj legislatívy v príslušnej oblasti tak, aby bol naplnený základný cieľ – zabezpečenie dlhodobej udržateľnosti a konkurencieschopnosti automobilového priemyslu na Slovensku.
Dáta a štatistiky
Argumentačná základňa pre prácu zväzu sa tvorí aj zberom, spracovaním a interpretáciou dát a štatistických údajov o registráciách a výrobe motorových vozidiel na Slovensku. Kontinuálny zber a vyhodnocovanie dát v čase pomáha posudzovať vplyvy jednotlivých legislatívnych zmien na výkon slovenského automobilového priemyslu.
Medzinárodná spolupráca
Úspešnosť slovenského automobilového priemyslu je vo veľkej miere závislá aj od legislatívy, pripravovanej na úrovni Európskej únie. Pridružené členstvo v najsilnejšej automotive organizácii so sídlom v Bruseli, ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association), umožňuje ZAP SR podieľať sa na ovplyvňovaní európskej legislatívy, ktorá má vplyv na budúcnosť automobilového priemyslu.
ZAP SR úzko spolupracuje aj s ostatnými združeniami – CLEPA (asociácia dodávateľov pre automobilový priemysel v Bruseli, CECRA – združenie EÚ predajcov a autoservisov vozidiel a EUCAR – združenie pre výskum a vývoj v automobilovom priemysle). Významnú úlohu pri kreovaní a presadzovaní záujmov automobilového priemyslu zohráva aj blízka spolupráca s partnerskými organizáciami v krajinách V4.
Networkingová platforma
Jednou z úloh ZAP SR je aj podpora networkingu a výmeny skúseností. V rámci pravidelného kontaktu so svojimi členmi ZAP SR informuje o dôležitých spoločenských, ekonomických a legislatívnych zmenách, ktoré majú priamy dopad na ich činnosť.
ZAP SR usporadúva každoročne dve významné konferencie, umožňujúce prístup aj širokej odbornej verejnosti. Newmatec, prebiehajúci v marci, je zameraný na témy nových technológií. Druhá konferencia, CASC, organizovaná v novembri, ponúka pohľad do aktuálneho diania v rámci dodávateľských reťazcov. Táto konferencia je spojená s riadenými b2b rokovaniami, počas ktorých sa dodávatelia predstavujú svojim potenciálnym odberateľom. Podujatiami, určenými výhradne pre členov, sú Valné zhromaždenie ZAP SR, Valné zhromaždenia jednotlivých divízií a Rada riaditeľov, ktorá je vždy v závere roka nepracovným stretnutím najvyšších predstaviteľov členských spoločností ZAP SR.
Reprezentatívnosť
ZAP SR je prostredníctvom svojich zástupcov zastúpený vo vedeckých radách slovenských univerzít, má svojho zástupcu v Rade vlády pre vedu, techniku, inovácie, v Rade vlády pre Európsku zelenú dohodu, v Rade výskumnej agentúry, v Sektorových radách a ďalších pracovných orgánoch ministerstiev.
Chcem sa stať členom
O členstvo v Zväze môže požiadať subjekt registrovaný na Slovensku s prideleným číslom IČO, ktorého činnosť priamo alebo nepriamo súvisí s automobilovými výrobami. Žiadosť záujemcu o členstvo sa schvaľuje na zasadnutí Výkonného výboru ZAP SR. Členstvo je dobrovoľné a je podmienené úhradou členského príspevku podľa aktuálneho sadzobníka, ktorý schvaľuje Valné zhromaždenie ZAP SR.
Výhody členstva v ZAP SR :
- ZAP SR, ako zástupca zamestnávateľov, zastupujúci najsilnejšie priemyselné odvetvie SR, je vnímaný ako silný a rešpektovaný partner na najvyššej úrovni
- každý riadny člen zväzu má možnosť prinášať svoje námety, pripomienky a postoje k širokému spektru otázok, ovplyvňujúcich jeho činnosť (napr. pracovné právo, trh práce, BOZP, vzdelávanie, finančná legislatíva, environmentálna problematika, veda a výskum, alternatívne palivá, technická legislatíva)
- spoločné postoje členov ZAP SR voči štátnym a samosprávnym orgánom je možné presadzovať v legislatívnych konaniach alebo prostredníctvom Hospodárskej a sociálnej rady SR (HSR), ktorej je ZAP SR členom
- konzultácie a podpora členov pri riešení problémov so štátnymi a samosprávnymi inštitúciami, pri výklade legislatívy a jej implementácie do praxe
- zľavy na podujatiach, organizovaných ZAP SR, ako sú napr. strategické konferencie NEWMATEC, CASC a pod.
- možnosť voliť a rozhodovať na Valnom zhromaždení
- možnosť zúčastňovať sa činnosti niektorej z divízií (divízia subdodávateľov, divízia dovozcov automobilov, divízia prívesov, návesov a nadstavieb a divízia dovozcov a výrobcov motocyklov)
- možnosť participovať na fungovaní niektorej z legislatívnych komisií (nominovaním člena komisie)
- štatistiky, databázy, informácie
Kontaktný formulár záujemcu o členstvo
Aktivity ZAP
Zväz automobilového priemyslu SR vyhlasuje prestížnu Cenu za Industry 4.0
Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) vyhlasuje tretí ročník Ceny ZAP SR za Industry 4.0. Toto ocenenie je vytvorené s cieľom podporiť a propagovať inovatívne projekty, ktoré významne prispievajú k digitalizácii a transformácii automobilového...
Oficiálne stanovisko ZAP SR k vyrovnávacím clám na čínske elektromobily
Zväz automobilového priemyslu dlhodobo deklaruje podporu voľného obchodu a politiky otvárania trhu a angažuje sa za odklon od protekcionizmu a vytvárania bariér. Otvorená trhová ekonomika je najlepší model podnecujúci hospodársku súťaž. Prináša výhodu pre zákazníka...
Cenu ZAP SR 2023 za digitalizáciu v automotive získala HELLA Slovakia Lighting
Víťazom Ceny ZAP SR za rok 2023 sa v kategórii cena odbornej poroty stala spoločnosť HELLA Slovakia Lighting s ich projektom na zvýšenie kvality výroby primárnych optík modulov svetlometov. Gratulujeme! Všetky projekty budú predstavené v rámci Diskusného fóra...
Naši členovia
načítávam…
AB MOTORS SK s.r.o.
ADAMS TRADE a.s.
Adient Slovakia s.r.o.
AGADOS Slovakia, s.r.o.
AGRI CS Slovakia s.r.o.
AGROSERVIS spol. s r.o.
Aktrion s.r.o.
AL-KO KOBER SLOVAKIA, spol. s r.o.
Antik technology, s.r.o.
ASFALTELAST - S s.r.o.
Asociácia leasingových spoločností Slovenskej republiky
Asociácia technických diagnostikov Slovenskej republiky
Asseco CEIT, a.s.
AUTO-KLIMA Bratislava s.r.o.
Autoklub Slovenskej republiky
AVIANA PLUS, s.r.o.
Ayming Slovensko s. r. o.
BASF Slovensko spol. s r.o.
BMW Slovenská republika s. r. o.
BMW Slovenská republika s. r. o.
BOGE Elastmetall Slovakia, a.s.
C Automobil Import s. r. o.
CBS Global SK s.r.o.
Cech predajcov a autoservisov SR
CENTRAL EUROPE TRAILER, s.r.o.
C.E.P. Scherdel Pružiny, spol. s r.o.
ČESMAD Slovakia
CEVA Ground Logistics Slovakia s.r.o.
COBA Automotive, s.r.o.
COMPAAN, spol. s r.o.
Continental Automotive Systems Slovakia s.r.o.
DAF Trucks CZ, s. r. o., organizačná zložka
Daimler Truck & Bus Slovakia s.r.o.
DEKRA Slovensko s.r.o.
DELTA-TRUCK s. r. o.
Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia s.r.o.
DHL Logistics (Slovakia), spol. s r.o.
DQS Slovakia, s.r.o.
ECO SERVIS, s.r.o.
EDITEL SK s.r.o.
ESNASA SLOVENSKO, s. r. o.
EUROPETRANS - SK s.r.o.
Eurostyle Systems Liptovský Mikuláš s.r.o.
EXACT SYSTEMS SLOVAKIA s.r.o.
exe, a.s.
EXPANDTECH, a.s.
Faber Moto SK s. r. o.
Fagor Ederlan Slovensko, a.s.
Faurecia Automotive Slovakia s.r.o.
F Automobil Import s.r.o.
FECUPRAL, spol. s r.o.
FM SLOVENSKÁ, s.r.o.
Formel D Slovakia s. r. o.
Garrett Motion Slovakia s. r. o.
GLOVIS SLOVAKIA, s.r.o.
Golde Lozorno spol. s r.o.
Grand Automotive Central Europe Kft., organizačná zložka Slovensko
GRUPO ANTOLIN BRATISLAVA s.r.o.
GS1 SLOVAKIA
Handtmann Slovakia, s.r.o.
HBPO Slovakia s.r.o.
HELLA Slovakia Lighting s.r.o.
HOCHSTAFFL SLOVAKIA spol. s r.o.
HOLLEN s.r.o.
Honda Motor Europe Limited Slovensko, organizačná zložka
Honda Motor Europe Limited Slovensko, organizačná zložka
Hyundai Motor Czech s. r. o., organizačná zložka Slovakia
Hyundai Steel Slovakia s.r.o.
Hyundai Transys Slovakia s. r. o.
IMIDJEX spol. s r. o.
IMPEXTA SK, s.r.o.
INTERCABLE s. r. o.
IPM ENGINEERING, s.r.o.
IPM SOLUTIONS, s.r.o.
Isuzu Sales Deutschland GmbH - organizačná zložka Slovensko
Iveco Slovakia, s.r.o.
Iveco Slovakia, s.r.o.
Jaguar Land Rover Slovakia s.r.o.
Journeyman Slovakia s. r. o.
KAMAX Fasteners s.r.o.
Kia Sales Slovakia s. r. o.
Kia Slovakia s. r. o.
KINEX BEARINGS, a.s.
K-moto s.r.o.
KNOTT spol. s r.o.
Kongsberg Automotive, s.r.o.
KTM CENTRAL EAST EUROPE s.r.o.
Küster - automobilová technika spol. s r.o.
Leadec s. r. o.
Lindenmaier Slovakia, s.r.o. v konkurze
LM POWER s. r. o.
LT Trailers s.r.o.
M2M Solutions, s.r.o.
Magyar Suzuki Corporation - Suzuki Slovensko - organizačná zložka
Magyar Suzuki Corporation - Suzuki Slovensko - organizačná zložka
MAKINO s.r.o.
MAN Truck & Bus Slovakia s.r.o.
Manz Slovakia, s. r. o.
MARPEX s.r.o.
MAR SK, s.r.o.
Mazda Motor Slovakia, s. r. o.
MB SERVIS, s.r.o.
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Meteor Motor Tech SR, s. r. o.
Miba Sinter Slovakia s.r.o.
Miba Steeltec s.r.o.
MIDI SLOVAKIA s. r. o.
MIKONA s.r.o.
M Motors SK s.r.o.
Mobis Slovakia s.r.o.
MOPED-Slovakia, s.r.o.
Motherson SAS Automotive Systems and Technologies Slovakia s.r.o.
Nanogate Slovakia s.r.o.
Narimex, spol. s r.o.
Nemak Slovakia s.r.o.
Neuman Aluminium Components s.r.o.
NEVIMA GROUP SK s.r.o.
Novares Slovakia Automotive s.r.o.
NYLUS SK, s.r.o.
O Automobil Import s.r.o.
OKE Plastic SK, s.r.o.
PALFINGER Tail Lifts s. r. o.
Panattoni Slovakia Development s. r. o.
PANAV SLOVAKIA s.r.o.
Pankl Automotive Slovakia s.r.o.
P Automobil Import s.r.o.
PFS, a.s.
Plastic Omnium Auto Exteriors, s.r.o.
Plastonic s.r.o.
Porsche Inter Auto Slovakia, spol. s r.o.
Porsche Slovakia, spol. s r.o.
Porsche Smart Battery Shop s.r.o.
PricewaterhouseCoopers Slovensko, s.r.o.
PR Krajné, s.r.o. v konkurze
P R O B U G A S a. s.
PROCAR, a.s.
Prosman a Pavlovič advokátska kancelária, s.r.o.
Renault Slovensko, spol. s r.o.
Reutter SK s.r.o.
REYLON SM, s.r.o.
Röchling Automotive Slovakia s. r. o.
Scania Slovakia s.r.o.
Schaeffler Kysuce, spol. s r.o.
Schaeffler Skalica, spol. s r.o.
SE Bordnetze - Slovakia s.r.o.
Shrinktech s.r.o.
SKC foundry s. r. o.
Škoda Auto Slovensko s.r.o.
Slovenská asociácia motoristického športu
Slovenská asociácia pre elektromobilitu
Slovenská motocyklová federácia
Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre
Slovenská spoločnosť údržby
Slovenská technická univerzita v Bratislave
Slovenská technická univerzita v Bratislave
Slovenská technická univerzita v Bratislave
SLOVNAFT, a.s.
SLUŽBA NITRA, s.r.o.
SMC Priemyselná automatizácia, spol. s r.o.
SOVA Digital a.s.
Spolok automobilových inžinierov a technikov Slovenska
SPP CNG s. r. o.
Squire Patton Boggs s.r.o.
Stredná odborná škola dopravná, Kvačalova 20, Bratislava
Stredná priemyselná škola dopravná, Hlavná 113, Košice
Študentský cech strojárov SjF STUBA
Summit Motors Slovakia, spol. s r.o.
Support Q a.s.
SVAN.SK - Miroslav Katreniak
ŠVEC a SPOL, s.r.o.
TATRA Slovensko, spol. s r.o.
Teas Slovakia spol. s r. o.
TECHNIA Slovakia s. r. o.
Technická univerzita v Košiciach
TECHNODAT, CAE - systémy, spol. s r.o.
TOPAGRI Slovakia s.r.o.
T.O.P. AUTO Slovakia, a.s.
TOPTEST s.r.o.
TotalEnergies Marketing Slovensko s.r.o.
Toyota Central Europe - Slovakia s. r. o.
TP Group Sk s.r.o.
TRADE SLOVAKIA a.s.
Trailer Partner Slovakia a. s.
Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne
TRIGO Slovakia, s.r.o.
TRIUMPH MOTORCYCLES SLOVAKIA s.r.o.
TRUMPF Slovakia, s.r.o.
TT-Thermo King o.z.
TURČAN - AUTO, s.r.o.
U.M.S., s.r.o.
UNIKONT SLOVAKIA, spol. s r.o.
Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave
U. S. Steel Košice, s.r.o.
Ústav materiálov a mechaniky strojov Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia
Ústredný automotoklub Slovenská republika
VATMANN, spol. s r.o.
VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s.
Volvo Group Slovakia, s.r.o.
VS - MONT, s.r.o.
Výcvikové zariadenie pre vodičov, s.r.o.
Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave
Webasto Convertibles Slovakia s.r.o.
WEGU SLOVAKIA s.r.o.
Wia Slovakia s. r. o.
Yamaha Motor Europe N.V., organizačná zložka SK
Yanfeng International Automotive Technology Slovakia s.r.o.
Združenie autorizovaných spracovateľov starých vozidiel
Združenie autoškôl Slovenskej republiky
ZF Slovakia, a.s.
Žilinská univerzita v Žiline
Žilinská univerzita v Žiline
Žilinská univerzita v Žiline
ZKW Slovakia s.r.o.
ZWL Slovakia - Výroba ozubených kolies Sučany, s. r. o.
Press
O nás v médiách
Tlačové správy
Newmatec 2024 – tlačová správa
Tále/Bratislava apríla 2024 NEWMATEC 2024: Transformácia automobilového priemyslu bude úspešná, ak sa podarí zvýšiť jeho globálnu konkurencieschopnosť. Transformácia automobilového priemyslu v súvislosti s nástupom elektromobility, opatrenia, potrebné na...
VEREJNÁ VÝZVA VLÁDE SLOVENSKEJ REPUBLIKY – pre rozvoj elektromobility treba pomôcť výrobcom aj kupujúcim
Podpísaní zástupcovia združení a organizácií pôsobiacich v sektoroch automobilového priemyslu a dopravy vyzývajú Vládu Slovenskej republiky, aby v rámci snahy o rozvoj elektromobility na Slovensku podporila výrobcov automobilov aj tých, ktorí si bezemisné vozidlá...
CAR Master: Vyškoľte svojich majstrov alebo vedúcich tímov pomocou metodiky šitej na mieru
TLAČOVÁ SPRÁVA Praha, január 2024 CAR Master je dvojročný projekt spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Erasmus+. Partneri projektu z Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Španielska, Slovenska a Poľska sa zamerali na návrh a realizáciu vzdelávacej...
Tlačová konferencia: Transformácia automobilového priemyslu pokračuje. Ako sa nás to dotýka?
Na Slovensku sa v minulom roku vyrobilo podľa predbežných výsledkov 1 080 000 vozidiel, čo je nárast v porovnaní s rokom 2022 o takmer 100 000 vozidiel. Informovali o tom zástupcovia Zväzu automobilového priemyslu SR na svojej výročnej tlačovej konferencii....
Projekty
I. prebiehajúce
FAST
od roku 2023 – 2024
FAST – Framework for Automotive Skills Transformation
je grantový projekt financovaný Európskou nadáciou pre klímu, registrovaný pod číslom grantu G-2304-65820.
Cieľom projektu je analyzovať výzvy zamestnanosti súvisiace najmä so zelenou a digitálnou transformáciou automobilového priemyslu v Českej a Slovenskej republike a formulovať akčný plán implementácie agendy zvyšovania kvalifikácie a rekvalifikácie v oboch krajinách, vrátane šírenia relevantných zistení a odporúčaní
Dátum zahájenia: 1.6.2023
Dátum ukončenia: 31.05.2024
Výstupy projektu:
Súčasné trendy a tendencie v európskom automobilovom priemysle – Desk Research mapujúci najnovšie štúdie a prognózy so zameraním na trh práce medzi vybranými zainteresovanými stranami.
CAR Master
2022 – 2023
ZAP SR spolu s partnermi projektu CAR Master z ČR, Rakúska, Nemecka, Španielska a Poľska pracuje na vytvorení ucelenej online vzdelávacej platformy špecificky zameranej na majstrov vo výrobe (online 70% a 30% prezenčné vzdelávanie) s predpokladaným spustením koncom roka 2023. Zástupcovia z priemyslu, predovšetkým odborníci v oblasti rozvoja a riadenia ľudských zdrojov z výrobných podnikov v partnerských krajinách, poskytnú cenné informácie, s cieľom zabezpečiť zmysluplnosť a uskutočniteľnosť celého projektu. Rozhovory so zástupcami z podnikov majú pomôcť určiť kľúčové kompetencie, analyzovať potreby majstrov, zabezpečiť všetky potrebné vstupy pre učebné osnovy budúcich vzdelávacích modulov pre majstrov vo výrobe.
UNIVNET
od roku 2019
II. realizované
Green Wheels
2017 – 2019
Hlavným výstupom projektu Green Wheels (Erasmus+) zameraného na oblasť údržby a opráv hybridných a elektrických vozidiel sú výukové moduly, pracovné listy a videá, pre žiakov na stredných školách, metodické materiály pre učiteľov, online výkladový slovník odborných pojmov v 4 jazykových mutáciách, ECVET systém pre daný odbor a školenia učiteľov. Projektové konzorcium tvorilo 14 partnerov zo 4 krajín (SR, ČR, Veľká Británia a Maďarsko). V každej krajine bola zapojená jedna škola v odbore automobilového priemyslu, jedna profesionálna organizácia v tomto odbore a vedúce vzdelávacie inštitúcie. Slovenskými partnermi v projekte bol Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky, Štátny inštitút odborného vzdelávania, Súkromná SOŠ Automobilová Duálna akadémia, Centre for Modern Education Bratislava.
EDU-LAB
2017 – 2019
V konzorciu s viac ako 20 partnermi z 10 krajín dunajského regiónu sa ZAP SR podieľal na hľadaní riešení potreby efektívneho prepojenia vysokoškolských programov s praxou, aby absolventi boli dostatočne kvalifikovaní podľa reálnej potreby zamestnávateľov v danom regióne. Projekt EDU-LAB bol prezentovaný na výročnom stretnutí k EÚ stratégii pre dunajský región – EUSDR v Bukurešti, ako jeden z najúspešnejších projektov riešiacich dôležité spoločenské výzvy v celom dunajskom regióne. Výstupy projektu môžu pomôcť podnikom, univerzitám alebo tvorcom politík jednoduchšie sa zorientovať, urobiť si predstavu o tom, v akej situácii sa nachádzajú a čo asi bude potrebné riešiť v procese zlepšovania prepojenia vysokoškolských programov s praxou. Jedným z hlavných dopadov projektu EDU-LAB na Slovensku bolo zrýchlenie akreditačného procesu profesijne orientovaného vysokoškolského vzdelávania a vytvorenie 1. slovenského profesijného bakalárskeho programu (september 2018). Pre zamestnávateľov, ako aj vysoké školy veľkou hrozbou zostáva nízky záujem študentov (uchádzačov) o náročné a odborne (STEM) zamerané programy.
Fotogalérie z našich podujatí
Fotogaléria NEWMATEC 2023
Potreba silnejšej interakcie a spolupráce v našom automobilovom regióne podnietila vznik myšlienky sústrediť široké spektrum odborníkov pôsobiacich v oblasti výroby automobilov a komponentov do jedného výnimočného podujatia. Konferencia NEWMATEC poskytuje...
Fotogaléria NEWMATEC 2022
Potreba silnejšej interakcie a spolupráce v našom automobilovom regióne podnietila vznik myšlienky sústrediť široké spektrum odborníkov pôsobiacich v oblasti výroby automobilov a komponentov do jedného výnimočného podujatia. Konferencia NEWMATEC poskytuje...