Loading Events

« Kalendár udalostí

  • This event has passed.

INOFEST

26 septembra 2023 | 8:00 - 27 septembra 2023 | 17:00

Dobrý deň,
s blížiacim sa termínom štvrtého ročníka festivalu inovácií INOFEST 2023 by sme Vám chceli bližšie predstaviť program podujatia a sprievodné aktivity, na ktoré sa môžete tešiť.

V spolupráci s členmi INOVATO CLUSTER a partnermi sme pre Vás pripravili širokú paletu tém prezentácií, diskusií, workshopov, v rámci ktorých sa predstavia odborníci a experti z rôznych sektorov priemyslu, technológií až po sociálnu oblasť.

 

 

Program 26. September 2023

Podujatie odštartujeme keynote prezentáciami, v ktorých nám experti priblížia výzvy, pred ktorými dnes stojíme. Základnými témami budú stratégie, financovanie, kreativita, udržateľnosť. Nezabudli sme ani na tému ochrany dát a kybernetickej bezpečnosti.

V panelovej diskusii otvoríme dvere pre tých, ktorí sú často mimo zorného uhla. Zástupcovia tretieho sektora budú diskutovať Aké inovácie potrebujú ľudia, ktorí sú „iní“ a chcú byť integrovaní do spoločnosti? 

Pokračovať budeme workshopmi a diskusiou na témy, ako podporiť mladých ľudí, aby sa podieľali na rozvoji regiónov a ako vytvoriť funkčný inovačný ekosystém. Ale, aj možnosťami podpory a financovania inovatívnych projektov pre firmy a výskumníkov. Vymieňať si skúsenosti a hľadať riešenia budú zástupcovia súkromného, akademického a verejného sektora.

Deň uzavrieme kultúrnym programom a tradičným odovzdávaním ceny INOVÁTOR ROKA za významnú inováciu alebo prínos v podpore vytvárania inovácií a zlepšovania.
Kompletný program s rečníkmi a témami nájdete TU.

 

Program 27. September 2023

Druhý deň sa ponoríme do sveta umelej inteligencie, robotiky, automatizáce a bezpečnosti. Keynote prezentácie rozšíria obzory, ukážu nové výzvy a možnosti. Zistíte, aké dopady má umelá inteligencia na riadenie výroby a aké miesto má v praxi.

Niektorí ľudia si myslia, že vesmír je limitom. My sa však pozeráme za hviezdy. Nevynecháme ani tému modulárnej robotiky, vesmíru a na záver aj využitia dizajnu vo firmách strednej Európy. 

Súčasťou našej ponuky je aj možnosť exkurzie do partnerských firiem ECO PACK, SEAK a ProTech Service.

Okrem výnimočných myšlienok a inšpirácie Vás čaká skvelá atmosféra, chutné jedlo a nezabudnuteľný večerný program. Venujte nám svoj čas a vytvorte s nami nezabudnuteľný festival inovácií a dobrej nálady INOFEST 2023. 

 

Kompletný program s rečníkmi a témami nájdete TU.

 

Details

Start:
26 septembra 2023 | 8:00
End:
27 septembra 2023 | 17:00

Venue

M Aréna, Prešov
{title}